wtorek, 17 lipca 2018


Dziś wraz z siecią gabinetów studiolaser-depilacja.pl chciałam poruszyć na blogu, bardzo ważny temat, 
który dotyczy nie tylko mnie ale i wszystkich kobiet, którym zależy na pięknym i zadbanym wyglądzie. 
Dla odmiany nie będę dziś pisać o modzie lecz skupie się na jednej z dziedzin pielęgnacji naszego ciała a mianowicie depilacji.
Jak wiadomo zbędne owłosienie spędza sen z powiek każdej z Nas, szczególnie teraz podczas okresu wakacyjno-urlopowego kiedy to rozpoczyna się sezon na bikini a my chcemy eksponować nasze piękne ciała całemu światu ;) Potrzeba skutecznego usuwania owłosienia staje się wiec koniecznością. Powszechnie znane metody takie jak używanie kremów, wosków do depilacji, golenie czy stosowanie depilatora przynoszą  rezultaty, lecz ich skuteczność nie trwa długo co wiąże się z koniecznością ponownych zabiegów. Ponadto nie brakuje efektów ubocznych tj. podrażnienia skóry, zapalenia mieszków włosowych, alergie czy wrastające włoski.


Alternatywą dla przestarzałych form depilacji stał się laser, metoda ta polega na użyciu promienia lasera diodowego, który dociera do głębokich warstw skóry i za pomocą podgrzania powoduje trwałe uszkodzenie i rozpad mieszka włosowego. 
Metoda ta jest na tyle bezpieczna, że nie wpływa na otaczające mieszka tkanki, w związku z czym może być stosowana nawet w miejscach intymnych i bardzo wrażliwych. W związku z różnymi fazami wzrostu włosa zabieg taki należy powtórzyć a efekt trwale gładkiej skóry możemy uzyskać już po 3-4 zabiegach. Po zabiegu pojawić mogą się delikatne podrażnienia oraz obrzęk okołomieszkowy, które usypują już po kilku godzinach od depilacji. Zaleca się  jednak unikanie bezpośrednio po zabiegu gorących kąpieli, korzystania z saun i basenów, używania kosmetyków na bazie alkoholu i spirytusu, stosowania złuszczania czy peelingów oraz do trzech tygodni całkowity zakaz opalania się. Cały proces nie wydaje się być prosty, i będzie wymagał od nas wiele cierpliwości, jednak efekt jaki możemy uzyskać stosując depilacje laserową jest bezcenny a my będziemy mogli cieszyć się gładkim ciałem przez długi czas ;)


2 komentarze :

  1. I jak jesteś zadowolona tak :)?

    OdpowiedzUsuń
  2. Super, że poruszyłaś ten temat. Nawet nie wiedziałam, że są takie alternatywne formy. Człowiek się uczy całe życie :)

    OdpowiedzUsuń

dziękuję :) i zapraszam na fanpage: https://www.facebook.com/pannajoannak