czwartek, 4 grudnia 2014

kampania AdWords

Stare, sprawdzone przysłowie mówi -"Reklama dźwignią handlu" z którym zgodzi się każdy prowadzący własną działalność.
Przedsiębiorcy, handlowcy, ludzie biznesu, blogerzy lub porostu osoby czerpiące dochody z pracy  w sieci wiedzą, jak ważna jest reklama i odpowiedni sposób dotarcia do potencjalnego czytelnika lub klienta. Dziś chciałam Wam przedstawić bardzo prosty sposób na reklamowanie swoich stron w postaci narzędzia jakim jest Google AdWords. Na wstępie wytłumaczę na czym polega reklama w Google AdWords, jest to nic innego jak link sponsorowany, który pojawia się na samej górze wyświetlanych, wyszukiwanych wyników oraz w postaci kolumny po prawej stronie głównego okna. Funkcja Google AdWords nie kończy się jedynie na pozycjonowaniu wyszukiwanych wyników, nasze reklamy pojawiają się również na wszelkich portalach i stronach, które przystąpiły do programu i współpracują z platformą Google.
Każda reklama indywidualnie dopasowuje się do potrzeb i zainteresowań danej grupy czytelników, wyświetlając się na stronach o tematyce zbliżonej do naszej działalności. Łatwo możemy przedstawić to na przykładzie załączonym na poniższym zdjęciu.
Wpisując w wyszukiwarkę np. : "nocleg Kraków" pierwsze trzy pozycje wyszukiwania to reklamy Google Adwords oraz kolejnych osiem pozycji po prawej stronie również w postaci reklamy informującej o miejscach noclegowych w Krakowie.

Tego typu forma reklamy w sieci to doskonała alternatywa dla, każdego kto w jakikolwiek sposób udziela się w internecie m.in dla nas blogerów. Warto zaznaczyć, że rejestracja i założenie konta są całkowicie bezpłatne, płacimy w momencie gdy reklama zaczyna być aktywna, czyli wtedy gdy ktoś kliknie w link i odwiedzi naszą stronę. Sami ustalamy również najbardziej odpowiadającą nam dzienną stawkę, cały czas możemy zarządzać i kontrolować naszym budżetem. Korzystanie z usług AdWords jest banalnie proste po wykreowaniu pierwszej reklamy ustaleniu budżetu i zdecydowaniu w jakich miejscach nasza reklama ma być wyświetlana, rozpoczyna się proces dzięki któremu zaczynamy pozyskiwać nowych odbiorców, klientów lub czytelników czy to na czym najbardziej nam zależy.
Większość informacji na temat kampanii AdWords znalazłam na stronie
http://www.eactive.pl/linki-sponsorowane-google-adwords/ ,  którą gorąco polecam wszystkim zainteresowanym !!

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

dziękuję :) i zapraszam na fanpage: https://www.facebook.com/pannajoannak